علاوه بر لامپ های ال ای دی پاور از نوع تک رنگ آتشی استفاده شده در شومینه های برقی هوشمند، برای بدست آوردن شدت نور مورد نیاز در مجموعه شومینه برقی آوالون و بمنظور تأمین روشنایی منحصر به فرد از لامپ های ال ای دی از نوع RGB LED نیز در آن استفاده شده تا مهمترین پارامتر، یعنی انتخاب رنگ واقعی آتش با ترکیب رنگ متنوع و زیاد در آن میسر گردد.

ال ای دی های RGB در شومینه های برقی آوالون از نوع پاور و با شدت نور قدرتمند و فوق العاده زیادی هستند که رنگ بهتری را برای شعله های واقع بینانه آتش در شومینه های برقی بوجود می آورند. و نیز بصورت مستقل کم نور و پر نور می شوند و ترکیب رنگ پویاتری را در سطوح وسیع تری فراهم می کنند.

لامپ های RGB LED نیز که بعنوان یکی از منابع روشنایی و ایجاد شعله های پویا برای شومینه های برقی کاربرد دارند ویژگی کم مصرف بودن و عمر طولانی را همانند سایر ال ای دی های پاور داشته و مضرات و معایب گازهای گلخانه ای حاصل از لامپ های رشته ای را دیگر ندارند و در زمره منابع نوری سبز (بدون آلایندگی) محسوب می شوند.

با ال ای دی های رنگی RGB محدودیتی در انتخاب رنگ شعله شومینه های برقی نخواهید داشت و می توانید طیف های وسیعی از رنگهای RGB را داشته باشید.