در صنعت روشنایی، به محصولاتی که قابلیت تغییر رنگ را داشته باشند آر جی بی یا فول کالر گفته می شود. این کالاها از ویژگی هایی نظیر برنامه پذیری برای کنترل رنگ، سرعت و میزان روشنایی برخوردار هستند. RGB مخفف Green، Red و Blue می باشد و نشان دهنده آن است که با ترکیب این سه رنگ امکان تولید طیف کامل رنگها وجود دارد. ال ای دی های رنگی RGB و ال ای دی تک رنگ مورد استفاده در شومینه های برقی هوشمند آوالون از جدیدترین و بروزترین تکنولوژی بهره مند بوده و برای نورپردای انعطاف پذیر و ایجاد شعله واقع بینانه زیبا مورد استفاده قرار می گیرد.

در ال ای دی های RGB شومینه های برقی هوشمند آوالون با تغییر رنگ قرمز، سبز و آبی (RGB) در هر ال ای دی، ترکیب رنگهای زیادی بدست می آید و شما می توانید هر یک از رنگ های ال ای دی چه از نوع ال ای دی تک رنگ آتشی و ال ای دی RGB را به میزان دلخواه کم یا زیاد نمائید و ترکیب رنگ ایده آل و شگفت انگیز خود را بدست آورید. بعنوان مثال در ال ای آر جی بی، با ترکیب دو رنگ آبی و قرمز، رنگ ارغوانی و از ترکیب قرمز و سبز، رنگ زرد و از ترکیب سبز و آبی رنگ فیروزه ای پدید می آید.

ال ای دی RGB و ال ای دی آتشی شومینه برقی آوالون در PCB اختصاصی و طراحی منحصربفرد در فاصله معینی جایگذاری شده و با فاصله و تراکم مناسب ترکیب رنگ متفاوت و بیشتری را ایجاد می نمایند.