در سالهای اخیر، شومینه آوالون تجربیات و مهارتهای بسیاری را در ساخت و تولید شومینه کسب کرده و همه تجربیات و مهارتهای خویش را برای اولین بار در ایران برای تولید پیشرفته ترین شومینه ها به کار بسته است. هدف ما خلاقیت در طراحی، تمایز در محصول و کیفیت در تولید برای رسیدن به بالاترین ایمنی و راحتی و رضایتمندی مشتری است. کنترل هوشمند رویکرد جدیدی است از طراحی و تکنولوژی در شومینه های برقی که ما بعنوان رهبر این صنعت، انقلابی را بوجود آورده ایم و توانسته ایم این تکنولوژی را بعنوان اختراع ملی برای اولین بار در ایران به ثبت برسانیم.

کنترل هوشمند در شومینه های برقی به شما این امکان را می دهد که شومینه را از راه دور کنترل نمائید، با کلیدهای لمسی سرعت پاسخ دهی را بالا ببرید. تنظیمات گرمایشی و دمای محیط بهمراه تنظیمات رنگ و میزان شعله، تنظیمات زمان بندی خاموش و روشن شدن دستگاه را با تکنولوژی وای فای از طریق تلفن همراه انجام دهید و یا اینکه دستگاه شومینه خود را به سیستم خانه هوشمند خود متصل نمائید.

از مزایای کنترل هوشمند می توان به مواردی از قبیل: بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی، تأمین آسایش و رفاه، کنترل امنیت و ایمنی، کاهش هزینه ها، کم کردن استهلاک دستگاه، خاموش کردن دستگاه در زمانهای اوج مصرف، کنترل شومینه از هر جای ساختمان، افزایش ضریب تجملات.